O nás

Pamätám si moment, keď som sa prvý krát stretla s  konceptom bezobalového predaja v Londýne pred 10 rokmi a kdesi vnútri som cítila nadšenie, že toto bude súčasťou mojej budúcnosti.  Všetko však príde v správny čas, a v novembri 2018 po 3 rokoch existencie  obchodíku zdravej výživy Šafrán v mojej réžii, sme presťahovali predajničku s pomocou rodiny a blízkych na nové slnečné miesto na námestí v Bytči. 

Premenovanie predajničky na Matka Zem niesol so sebou nielen veľkú zmenu v sortimente a spôsobe predaja, ale začal napĺňať dávny sen prepojenia rôznych konceptov smerujúcich k návratu ľudských hodnôt, kvalite, zdraviu a sebauvedomovaniu.  Tvorba ľudských rúk, podpora pestovania na našich zemiach, zdraviu prospešná obživa,  oživenie remesiel a ručných prác, ale hlavne uvedomenie si ako svojou individuálnou činnosťou vieme ovplyvniť nielen svoj život, ale aj život svojich blízkych a budúcich pokolení je hlavnou náplňou našej činnosti. 

Nakupovanie do vlastných obalov, "kúp koľko potrebuješ" a podporuj poctivých slovanských výrobcov a tvoriteľov, ktorí vedia vyčariť praktické riešenia napr. pre náhradu plastov voskovanými včelími obrúskami a látkovými vreckami, vnáša do života radosť zo zodpovednosti za našu rodnú zem. 

Zrazu prídete aj vy na to, že takéto nakupovanie prinieslo do života kvalitu nielen obživy a zdravia,  ale zostáva aj viac peňiažkov, ktoré by boli utratené  na kopec marketingovo lákavých a zbytočných pochutín v obchodných sietiach. 

Stále sme však zostali akýmsi prepojením starého a nového, keďže stále fungujeme ako poradňa zdravia a kvôli terajšej legislatíve nemôžeme prepnúť na kompletný bezobalový predaj.  Preto v našom sortimente nájdete výrobky, ktoré sme sami vyskúšali, osvedčili sa nám a naďalej pomáhajú v liečení neduhov.     

Začali sme sa rozrastať ako komunita, vznikajú nové priateľstvá, spolu hľadáme riešenia v oblasti zdravia, zhromažďujeme skúsenosti v liečení, spoznávame sa a takto spolu vytvárame krajšiu prítomnosť. 

Dominika

0

Používame cookies zo služieb tretích strán na marketingové aktivity a na to, aby sme vám mohli poskytnúť lepší zážitok. Prečítajte si o tom, ako používame súbory cookie a ako ich môžete ovládať kliknutím na „Privacy Preferences“.