3,00 €
Produkt je nedostupný

Ryžové vločky sú vyrobené len z ryže špeciálnou technológiou. Sú prirodzene bezgluténové a bez pridaného cukru. Sú veľmi jemné, môžete nimi nahradiť klasické ovsené vločky.

Prečo je ryža zdravá?

Ryža je bohatým zdrojom vitamínov skupiny B a minerálnych látok, najmä fosforu, draslíka a železa. Napriek nízkemu obsahu vlákniny ryža obsahuje škroby rezistentné tráveniu, ktoré účinkujú ako diétna vláknina. Škrob v bielej aj hnedej ryži sa trávi a absorbuje pomaly, ale pri tom trvale uvoľňuje do krvi glukózu. Vďaka tomu si diabetici dokážu kontrolovať hladinu cukru v krvi. Ryža neobsahuje glutén, preto je vhodná pre celiatikov. Taktiež je vhodnou redukčnou potravinou. Používa sa na liečenie tráviacich problémov. Ryža mierne odvodňuje, zbavuje telo škodlivín a je dobrou prevenciou obličkových kameňov.

Vločky sú výborné na prípravu obilnej kaše alebo na ochutenie jogurtov a mlieka spolu s orieškami, alebo sušeným ovocím Ravita.

Skladujte na suchom mieste a chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Použitie: Ryžovú kašu z vločiek pripravíme jednoducho. Do horúcej vody alebo mlieka nasypeme prepláchnuté vločky v takom množstve, akú chceme mať kašu hustú. Následne varíme za stáleho miešania asi 5 minút. Pred podávaním posypeme konopnými semienkami a nakrájaným ovocím podľa chuti.

100 g obsahuje v priemere
  Energia 353 kcal / 1478 kJ
  Tuky 0.6 g
  Sacharidy 78.4 g
  z toho cukry 2 g
  Bielkoviny 7 g
  Soľ 0.03 g
Čítať viac

Komentáre

comments powered by Disqus
0