4,00 €
100 g 0,40 €
500 g 2,00 €
1 kg 4,00 €

Instantné pohánkové vločky. Bezlepková surovina na prípravu polievok, kaší alebo ako hlavná príloha. Môžeme ich pridať aj do müsli či jogurtov.

Vločky sú ľahko stráviteľné a rýchlo sa pripravujú.

Pohánkové vločky sa získavajú zo zrna pohánky, ktoré sa navlhčí v pare a potom sa lisuje. Pohánka je vysoko nutrične a dieteticky hodnotná plodina.

Bezlepková potravina.

Sú vhodné aj pre celiatikov i ľudí, ktorí sa lepku zámerne vyhýbajú. Vločky sú ľahko stráviteľné a ukrývajú v sebe množstvo užitočných látok ako vitamíny typu B, E, C, či minerály ako vápnik, železo aj fosfor a taktiež cenné aminokyseliny. Pohánka obsahuje unikátny flavonoid rutín - vitamín P, vďaka ktorému nedochádza v tele k oxidácii vitamínu C a pôsobí tak, ako ochrana ciev pred voľnými radikálmi a vznikom rakoviny. Príprava raňajok z takejto obilniny je rýchla a jednoduchá.

Použitie: Vločky zalejeme vriacou vodou centimeter nad ich úroveň, pridáme 2 - 3 lyžice sušeného mlieka, ½ lyžičky škorice a pod pokrievkou necháme odstáť cca 10min. Príprava je veľmi jednoduchá, stačí už len pridať ovocie. V našom prípade nakrájaný banán, čučoriedky a hrsť orechov. Na záver polejeme sladkým javorovým sirupom.

100 g obsahuje v priemere
  Energia 365 kcal / 1530 kJ
  Tuky 3 g
  Sacharidy 71 g
  z toho cukry 2 g
  Bielkoviny 12 g
Čítať viac

Komentáre

comments powered by Disqus
0