35,00 €
750 ml 35,00 €

Kolagén DuoLife 750 ml

Kolagén je najdôležitejšia bielkovinou v ľudskom organizme a hlavnou zložkou spojivového tkaniva. Kolagénové vlákna sú základnými stavebnými kameňmi kože, šliach, kostí, kĺbov, nechtov, očné rohovky, lymfy a ciev. Bohužiaľ produktívne bunky s vekom strácajú svoju schopnosť produkovať a obnovovať kolagénové vlákna. Zároveň aj vystavovanie pokožky vysokým či nízkym teplotám, nadmerná fyzická záťaž a alebo UV žiarenie ničí naše kolagénové vlákna a preto pokožka - u ľudí intenzívne sa opaľujúcich - rýchlejšie starne, je vráskavá a stráca pružnosť. Nedostatok kolagénu v organizme spôsobuje okrem iného pokles očných viečok a líc, podbradok, hlboké vrásky na čele, mimické vrásky, lámanie nechtov, slabé vlasy bez lesku, suchú a podráždenú pokožku, nepríjemné bolesti kĺbov a chrbtice.

Forma Oligo - pre vonkajšie a vnútorné použitie.

Čo môžeme očakávať od používania kolagénu v tekutej forme?

Spomalenie/zastavenie procesu starnutia, efekt prirodzeného lifting a napnutie, omladenie pokožky, zníženie viditeľnosť vrások, zníženie viditeľnosti strií a celutitídy, celkovú regeneráciu a revitalizáciu pokožky, výživu vlasov, reguláciu menštruačného cyklu... Pomáha regulovať telesnú hmotnosť, viaže vodu v pokožke (kyselina hyalurónová viaže 250-krát viac vody ako sama váži).

Čo obsahuje Kolagén DuoLife

Mango je zdrojom vitamínov, ktoré pozitívne vplývajú na kondíciu pokožky. Rastlina obsahuje glykozid – magniferín, ktorý má antioxidačný účinok.
Vzhľadom na silné antioxidačné vlastnosti a schopnosť nivelizácie negatívneho vplyvu žiarenia UV na pokožku, je v širokom rozsahu využívaný v kozmetike.

Morský kolagén má veľmi podobnú štruktúru ako ľudský kolagén. Jeho základnou funkciou v organizme je stavba chrupaviek a zlepšenie stavu kĺbov. Dodatočne zohráva dôležitú úlohu v procese hojenia sa rán a regenerácie tkaniva. Jeho prítomnosť zaručuje pružnosť a hebkosť pokožky.

Glukosamín sulfát z kôrovcov je látkou, ktorá podporuje činnosť opornej sústavy. Je súčasťou chrupaviek a tekutiny, ktorá vyplňuje kĺbové púzdra a vďaka ktorej sa zvyšuje ich odolnosť voči preťaženiu. Zároveň stimuluje syntézu chrupavky.

Chondroitín sulfát umožňuje regeneráciu povrchovej vrstvy stavov. Pôsobí ako magnet, ktorý vychytáva vodu i výživné substancie a dodáva ich do kĺbovej chrupavky. Okrem toho uľahčuje implantáciu vápnika do kostí, čo sa odráža v zlepšenej odolnosti kĺbov a kostí.

Acerola je bohatým zdrojom vitamínu C, ktorý podporuje syntézu kolagénu. Prispieva k získaniu hladšej a žiarivejšej pokožky, podporuje imunitný systém organizmu a hojenie rán.

Praslička roľná je cenným zdrojom flavonoidov, draslíka a kremíka, ktorý účinne zabraňuje šediveniu vlasov, posilňuje slabé nechty a vlasy. Okrem toho zlepšuje pružnosť spojovacieho tkaniva a kostí.

Žihľava je zdrojom kremíka, ktorý vplýva na metabolizmus a stav vlasov a nechtov. Zlúčeniny kremíka, ktoré sa v žihľave nachádzajú, udržujú vhodnú pružnosť a odolnosť pokožky, väziva, kostí a slizníc.

Kremík je potrebný v syntéze kolagénu, vplýva na štruktúru a regeneračné možnosti tkaniva.

Výhonky bambusu sú prirodzeným zdrojom kremíka, ktorý obnovuje pevnosť a pružnosť kolagénových a elastínových vlákien, čím sa predchádza poškodeniu kostného a chrupavkového tkaniva. Bambus obsahuje nezvyklé množstvo kremíka až 75 %. Mastné kyseliny, ktoré obsahuje, prirodzene rozpúšťajú provitamín A a vitamín E, teda silné aminokyseliny, ktoré pôsobia v pokožke a dávajú viditeľný efekt v podobe navlhčenej, hladkej a mladej pleti, ako aj zdravých silných vlasov a nechtov.

Kyselina hyaluronová vplýva pozitívne na činnosť kĺbov. Vďaka nej má synoviálna tekutina náležitú pružnosť a viskozitu. Vplýva na stav pokožky, posilňuje jej bunky a podporuje regeneráciu tkaniva. Zaisťuje hydratáciu organizmu i hlbokých vrstiev pokožky z vnútra, spomaľuje proces starnutia a podporuje jej vhodné navlhčenie a pružnosť.

Balenie: 750 ml fľaša

Odporúčané dávkovanie: 25 - 50 ml denne pred jedlom, produkty DuoLife neobsahujú žiadne konzervačné látky ani GMO. Po otvorení skladovať v chladničke a spotrebovať do 30-tich dní. Pred každým použitím pretrepať. Nepiť priamo z fľaše.

Zloženie: Morský kolagén (37,5 g vo fľaši), kyselina hyalurónová, acelora, chondroitín zo žraloka, glukosamín z kôrovcov, bambus, žihľava, praslička, mango

Výrobca: DuoLife Sp.z.o.

Upozornenie: Neslúži ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Uschovajte v suchu, tme a mimo dosahu detí.

Čítať viac

Komentáre

comments powered by Disqus
0