Bio sezamový olej extra panenský 500 ml

Produkt je nedostupný

Sezamový olej je obzvlášť obľúbený v kuchyniach Ďalekého i Blízkeho východu, rovnako aj v makrobiotickej kuchyni. Má jemne orechovú chuť. Vhodný na prípravu studených jedál a šalátov, do zeleninových, ryžových a šošovicových jedál, dezertov a pečiva, na dochutenie polievok a omáčok.
 
Panenský sezamový olej je veľmi bohatý na prospešné látky, akou sú karotény,vitamíny A, B, vápnik, horčík, zinok alebo draslík. Je významným zdrojom vitamínu E.Za zmienku určite stojí aj lecitín, ktorý priaznivo pôsobí na nervový systém. Užívaniesezamového oleja sa odporúča pri problémoch s akné, migrénach či na ošetrenie rána iné kožné ochorenia. Pozitívne ovplyvňuje funkciu metabolizmu a posilňujeorganizmus pri únave a vyčerpaniu. Prospieva aj kostiam, chrupavkám a zubom alebopri chudokrvnosti.

Jeho účinok je všestranný, má široké uplatnenie aj v kuchyni. Možno ho použiť došalátov, omáčok, nátierok a dochutenie hotových jedál. Je vhodný na smaženie, alepozor na pripálenia. Je ľahko stráviteľný a jeho užívanie sa odporúča aj deťom.

Zloženie : BIO panenský sezamový olej z prvého lisovania za studena.

Skladovanie : uchovávajte v tme a suchu.

Priemerné nutričné hodnoty v 100 g :
energetická hodnota 3700 kJ/900 kcal
bielkoviny 0 g
sacharidy 0 g
tuk 100 g
cholesterol 0 mg
vláknina 0 g
sodík 0 mg

Obsah : 500 ml, za studena lisovaný olej, prefiltrovaný, bez prídavných látok, v tmavej sklenej fľaši

Komentáre 0

Zatiaľ bez komentárov. Buďte prvý so svojim komentárom.
0

Používame cookies zo služieb tretích strán na marketingové aktivity a na to, aby sme vám mohli poskytnúť lepší zážitok. Prečítajte si o tom, ako používame súbory cookie a ako ich môžete ovládať kliknutím na „Privacy Preferences“.